LR Microsilver Ürünleri

LR MICROSILVER PLUS BG™ nedir?,

LR MICROSILVER PLUS, (bir elektron mikroskobu altında görülebilen) süngerimsi bir yüzey yapısına sahip nano gözenekli bir gümüştür (gümüş tozu, parçacık büyüklüğü yaklaşık 11,6 µm. Etkisi ilk kez olarak MICROSILVER PLUS serisi ürünlerde cilt üzerindeki kozmetik uygulamalarda kullanılır hale getirilmiş olan antimikrobiyolojik olarak aktif, büyük bir yüzeye sahiptir.

LR MICROSILVER PLUS serisi ürünlerin görevi nedir?

MICROSILVER PLUS cilt üzerinde görülen ve özellikle de cilt lezyonlarında ve cilt iritasyonlarında güçlü bir şekilde çoğalma imkanı bulan mikroorganizmaları (örneğin bakteriler, virüsler, mantarlar, mayalar) gidermeye yarar. MICROSILVER PLUS serisi ürünlerin güçlü etkisi temelde ağırlıklı olarak mikroorganizma hücre zarının enzimlerle yönetilen metabolizma fonksiyonlarını bozması ve etki altına almasıyla kendisini gösterir. Tahriş olmuş ve aşırı etkiye maruz kalmış cildin cilde özgü yeniden canlanma süreçlerine etkin bir şekilde


katkı sağlar.

Ciltteki mikroorganizmalar nasıl tahrip olur?

MICROSILVER PLUS ürünlerinin süngerimsi geniş yüzey yapıları mikroorganizmalarla yüksek bir absorpsiyon/resorpsiyon temasına olanak sağlar. Bununla birlikte metalik mikro gümüşten (MICROSILVER PLUS BGTM) sürekli olarak gümüş iyonları yayılır. Bu aktif gümüş parçacıkları doğrudan mikroorganizmanın hücre duvarına etki eder, hücre bölünmesini durdurur ve böylelikle de çoğalmalarına engel olur.

LR MICROSILVER PLUS uygulamasıyla cilde ne olur?

Mikroorganizmalardan kurtarılmış cilt dinlenir, cilt tablosu normalize olur, cilt arınmış, düzgün ve yeniden ahenkli bir görünüme kavuşur. MICROSILVER PLUS BGTM etkisi sayesinde düzenli uygulamayla istenen bakımlı cilde ulaşılır. Cilt gevşer ve iyi bir hisse kavuşur.

LR MICROSILVER PLUS ürünlerindeki çinko oksit ve dekspantenolden oluşan etken madde kompeksinin etkisi nelerdir?

Çinko oksit ve dekspantenolden oluşan kombinasyon cildin vücuda özgü iyileşme süreçlerine destek olur. Cilt dinlenir, bakımlı, yumuşak ve ahenkli bir görünüme kavuşur.

MICROSILVER PLUS nasıl üretilir?

En ince dağılımlı saf gümüş metalini (mikronize parçacıklardan oluşan yüzey büyüklüğü) üretmek için uzun yıllar boyunca meydana gelen gelişmelerin ardından bir soy metal olan gümüşün uzun bir süredir bilinmekte olan özelliklerinden amaca uygun olarak ve en iyi şekilde kozmetik uygulamalar için de kullanmak mümkün olmuştur. Yüksek derecede sağ bir gümüş telden vakum altında ve yüksek şiddette elektrik uygulayarak tek tek gümüş atomları ayrılarak ardından 20 tanesine kadarı aşırı düzensiz yapılandırılmış halde olmak üzere gümüş kompleksleri halinde bir araya getirilmektedir (mikro parçacıklar). Bu birimlerin çoğu daha sonra bir elektron mikroskobu altında görülebilen süngerimsi, gevşek bir yapı oluşturmaktadır. Mikro parçacıklar arasındaki boşluklar öylesine küçüktür ki burada gerçekten de nano gözenekli bir malzemeden söz edebilmek mümkündür. Buradan meydana gelen gri gümüş tozları yüksek bir saflıktadır ve rahatsız edici başka metallerden eser miktarda dahi arz etmez.

Neden nano gözenekli gümüş tercih etmeliyim?

Rakip ürünlerin çoğunda kolloidal gümüş (gümüş dispersiyonları, gümüş tozları, gümüş proteinleri) kullanılır. Süngerimsi bir yüzeye sahip olan ve parçacık büyüklüğü değişmeyen nano gözenekli gümüşümüz ise sadece cilt yüzeyi üzerinde reaksiyona girer. Kısmen aynı uygulama alanlarında kullanılan kimyasal gümüş bileşiklerinin (gümüş tozları) aksine yan etkiler beklenmemektedir.

LR MICROSILVER PLUS cildin hangi durumu için uygundur?

Esas itibariyle her cilt için uygundur. Özellikle de : – yıpranmış, kuru, pullanmış cilt, – Sorunlu cilt IX. MICROSILVER PLUS ne kadar süreyle uygulanabilir? MICROSILVER PLUS uygulayarak cilt tablonuz stabilize olmuş, yani normalleşmiş ise hiçbir kısıtlama olmaksızın daha önce kullanmakta olduğunuz LR ürünlerini yeniden kullanabilirsiniz. Özellikle de sonrasında uygulanmak üzere AV Hassas Cilt Kremi veya AV Propolisli Krem ile birlikte Aloe Vera Acil Yardım Spreyi ve AV Konsantre tavsiye ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir