Sedef Hastalığında Aloeveranın Faydaları ve Tedavisi

Sedef Hastalığında Aloevera nın Faydaları ve Tedavisi

 
İsmini derinin üzerinde sedef renginde pullu kızarıklıklar yapmasıyla alan sedef hastalığı, vücudun her bölgesinde, saçlı deride, genital bölgede, hatta göz kapakları, dudaklar ve ağız içinde görülebilmekle beraber diz, dirsek gibi çıkıntılı yerlerde daha çok görülür. Sedef hastalığı yaklaşık yarısında, tırnaklarda çukurlaşma, pul pul dökülme veya renk değişimine sebep olan düzensiz tırnak büyümesine sebep olur. Bazen bebeklik döneminde ve ileri yaşlarda ortaya çıktığı görülebilmektedir. Bebeklerde bez bölgesinde çıkması bazen pişikler le karıştırılmaktadır. Bu hastalık dünya çapında yaklaşık 125 milyon insanda görülür. Bu hastaların 4 te 1 inde orta ve çok şiddetli olarak görülür.

          Sedef hastalığı belirtileri: Derinin üstünde bariz bir şekilde kırmızı lekelerin oluşması. Bu lekeler belli bölgelerde toplandığı gibi bütün vücudu da sarabilir. Ergenliğine erişmiş gençler ile yaşlılığa yaklaşmış insanlarda da ha çok görülür. Sebebi bilinememektedir. Genetik olduğu tahmin edilmektedir.

          Sedef hastalığı tedavisi için birçok alternatif seçenek vardır. İlk önce bir uzmana ya da doktora başvurulmasında çare vardır. Çünkü kişinin yaşı, cinsiyeti, hastalığın vücutta belirdiği bölge doktor tarafından göz önünde bulundurularak nasıl bir tedavi uygulanması gerektiği karar verilir.

          Özellikle yanıkların tedavisinde kullanılan aloe vera yaraların iyileşmesi bakımından etkili olduğu tespit edilmiş ve sedef hastalığına etkisi tıp bilimindeki uzmanlar tarafından araştırılmaktadır. Fakat sedef tamamen iyileşmesi mümkün değildir. Çeşitli yöntemlerle belirtiler en aza indirilse de kesin çözüm değildir.

          Özellikle saç çıkmasına etkisi olan aloevera jel derinin temizliğini sağlar ve yeni hücrelerin oluşmasına sebep olur. Kellik te de kullanılan aloevera jel  hücre yenileyici özelliğinden dolayı sedef hastalığının tahriş ettiği ve görüntüsünü bozduğu derinin düzelmesi için etkili olabilmektedir.

          Piyasada birçok aloevera ürünleri bulunmaktadır. Bunlar zayıflama, cilt temizleyici ürünler olabilmektedir. Ve genellikle cilt bakım ürünleri satılmaktadır. Bu ürünleri kullanmadan önce bir uzmana danışılmalı, bilinçli hareket edilmelidir. Derinin üzerinde beliren her kızarıklık sedef olacak diye düşünülmemeli, bazen belli şeyler alerjik etki yapabilmektedir. Bu ürünler kullanılmadan önce uzun ve etkili araştırma yapılmalıdır.

Herhangi bir ürün siparişi vermek ve ya bilgi almak isterseniz formu doldurun biz size dönüş yapalım.

LR Bilgilendirme Formu
Size Geri Dönüş Yapabilmemiz İçin Telefon Numaranızı Doğru Yazdığınızdan Lütfen Emin Olun.
Liderlerimize iletmek istediğiniz bir mesaj varsa ekleyebilirsiniz.
Sending
Sedef Hastalığında Aloeveranın Faydaları ve Tedavisi” için 2 yorum

 • 18 Aralık 2016 tarihinde, saat 19:39
  Permalink

  Verdiğiniz güzel bilgiler için çok teşekkür ederiz

  Yanıtla
  • 21 Mayıs 2017 tarihinde, saat 15:02
   Permalink

   Biz teşekkür ederiz Leyla Hanım.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir